Nationale toplopers Koen Raymaekers en Irene van Lieshout bij Stevensloop

Van onze redactie
29 februari 2016
Bij de tweede Stevensloop staan op zondag 13 maart diverse nationale toplopers aan de start op de 10 kilometer. Marathontopper Koen Raymaekers is bij de mannen de bekendste naam op de deelnemerslijst. Bij de vrouwen gaat Irene van Lieshout voor de winst op de 10 kilometer.
Koen Raymaekers behoort al bijna twintig jaar tot de Nederlandse top. De marathonloper werd diverse keren Nederlands kampioen en legde de klassieke afstand af in 2.10.35 uur. Recent werd de in Kenia woonachtige atleet nog zevende op het NK 10 kilometer. Bij de Stevensloop zal Raymaekers een poging wagen om het parcoursrecord van Jesper van der Wielen te verbeteren. Hij liep bij de eerste editie een scherpe tijd van 29.47 min. Het persoonlijk record van Koen Raymaekers op de 10 kilometer is 28.43 min.
 
Nijmeegse atleten
 
Naast Raymaekers staan er enkele sterke Nijmeegse atleten aan de start. Onder hen Luc Schout, die al eens onder de 30 minuten wist te lopen op de 10 kilometer. Twee atleten van Team Zevenheuvelen strijden ook mee voor het podium. Jorrit Cleij en Wouter Jansen liepen nog niet eerder onder het halve uur, maar kwamen met respectievelijk 30.05 min en 30.20 min al wel dichtbij.
 
Irene van Lieshout
 
Blikvanger bij de vrouwen is Irene van Lieshout. Deze in Nijmegen studerende loopster won in 2015 zowel de 5 kilometer bij de Stevensloop als bij de Marikenloop. Recent liet zij met een vierde plaats bij het NK 10 kilometer zien in vorm te zijn op de langere afstand. Met een persoonlijk record van 33.51 min kan Van Lieshout het parcoursrecord van Sarah Lahti van 34.22 min gaan bedreigen. De Nijmeegse Christine Venhuizen is een andere toploopster die de strijd aangaat op zondag 13 maart.
 
Inschrijven voor de Stevensloop is nog mogelijk tot en met woensdag 2 maart.

Dit bericht delen:

Advertenties