Nijmegenaren tellen vogels tijdens Nationale Tuinvogeltelling 2016

Van onze redactie
18 januari 2016
Afgelopen weekend heeft de Nationale Tuinvogeltelling 2016 plaatsgevonden. Aan de 13e Nationale Tuinvogeltelling hebben bijna 50.000 mensen deelgenomen. Ook Nijmegenaren telden mee.
In Nijmegen werd onder andere in Nijmegen-Noord, Bottendaal en het centrum geteld. Zo werden aan de Nonnenstraat 6 koolmezen, 2 merels en 2 Turkse tortels geteld. In de Stieltjestraat telden deelnemers 15 huismussen, 13 koolmezen en 10 heggenmussen. Aan de Jan de Wittstraat werden 3 merels, 2 eksters en een gaai geteld.  

Nationale Tuinvogeltelling

Het evenement wordt jaarlijks georganiseerd door Vogelbescherming Nederland in samenwerking met de Nijmeegse vereniging Sovon Vogelonderzoek Nederland. In totaal telden bijna 50.000 mensen tussen zaterdag 16 januari en zondag 17 januari tot 17.00 uur 751.503 vogels.

Ook dit jaar staat net als in voorgaande jaren de huismus op 1. De koolmees staat op de 2e plaats en de merel op de 3e. De spreeuw valt voor het eerst in de geschiedenis van de tuinvogeltelling buiten de top 10.

Dit bericht delen:

Advertenties