Expositie 'Natuurlijk in het kwadraat door Marjon Meulenbrugge en Petra Crielaard in kerkje van Persingen

Van onze redactie
2 november 2026

14 en 15 november van 11.00-17.00 uur, toegang is gratis

Kunstvormen van de exposanten
Marjon maakt 2D en 3D objecten met de natuur waarbij ze meerdere technieken gebruikt.
Dat kan verfijnd zijn met 1 à 2 materialen om de puurheid, schoonheid en eenvoud ervan tot zijn recht te laten komen. Andere werken hebben grote verscheidenheid aan natuurlijke materialen en zijn gevarieerd in vorm en afmeting. Werken van Marjon raken niet alleen visueel, maar vertellen ook een verhaal over vergankelijkheid, kwetsbaarheid, herinnering en de kracht van de natuur.

Petra maakt kleurrijke sprookjesachtige werken, schildert met acrylverf en met allerlei materialen. De werken op papier of doek zijn van heel klein tot heel groot en laten een sprookjesachtige wereld zien. In grove, snelle bewegingen wordt met acrylverf de ondergrond opgebracht. Daarna wordt laag over laag toegewerkt naar een fijne detaillering. 

Beide kunstenaars laten hun nieuwste werken zien en een doorsnee uit hun oeuvre.

Petra en Marjon exposeerden al eerder samen in Huis Kernhem te Ede in het voorjaar van 2026.

De titel en het thema van deze expositie is: Natuurlijk in het kwadraat

De titel is gekozen vanwege:
1) hun kunst die over de natuur gaat als onderwerp en inspiratiebron en het werk van hen samen daardoor versterkt; De natuur in al haar schoonheid.

2) de ‘vanzelfsprekendheid’ dat wij onderdeel zijn van de natuur en dat graag voor volgende generaties willen behouden.

3) de kunst die “natuurlijk” onderdeel uitmaakt van onze cultuur. Fijn dat er expositieruimtes zijn zodat iedereen van kunst kan genieten. 

Een korte krachtige samenvatting uit de CV’s van de kunstenaars;
Marjon (www.floremetart.nl):
Na zo’n 10 jaar als analiste in het bodemonderzoek werkzaam te zijn geweest, heeft ze zich omgeschoold tot bloemsierkunstenaar en als zodanig een aantal jaren gewerkt. Sinds 2015 is ze haar eigen bedrijf gestart om haar affiniteit met natuurlijke materialen in kunst weer te geven waarin haar liefde voor de natuur tot leven komt.  Ze werkt ook in opdracht voor bedrijven en particulieren en geeft workshops. Enkele keren per jaar exposeert ze met haar Natural Art. Marjon is lid van het Kunstcollectief Gelderse Poort.

Petra: (petracrielaard-lohuis.nl)
Na haar studie rechten en de PABO deed ze alsnog de kunstacademie in Utrecht. In 2015 studeerde ze af en heeft sindsdien een eigen atelier. Eerst in Arnhem, momenteel in Wageningen in De Kunstfabriek. Ze heeft een kunstuitleen in eigen beheer. In 2025 verscheen haar eerste geschreven en geïllustreerde prentenboek “Vlinder en Hert helpen Ridder Remco”. 
Petra heeft jaarlijks exposities en/of open atelier. Ze is lid van Platform Beroepskunstenaars Wageningen.

Deze expositie is een uitnodiging om stil te staan, te kijken en opnieuw verbinding te voelen met de natuur in al haar vormen.

Kom kijken, laat je inspireren en beleef kunst die groeit, ademt en raakt.
Locatie: Kerkje van Persingen
Persingensestraat 7
6575 JA Persingen
14 en 15 november van 11.00-17.00 uur, toegang is gratis


Dit bericht delen:

Advertenties