TeamNL klaar voor eerste Jeugd Olympische Spelen op Afrikaanse bodem

Van onze redactie
9 oktober 2026

TeamNL is klaar voor de Jeugd Olympische Spelen van Dakar 2026. Tijdens de teampresentatie op Papendal zijn woensdag de Nederlandse deelnemers aan het olympische evenement voor jonge talenten gepresenteerd. Van 31 oktober tot en met 13 november komen in Senegal de beste jonge sporters ter wereld in actie. Dakar 2026 is het eerste olympische sportevenement dat op Afrikaanse bodem wordt georganiseerd.

Een bijzonder moment tijdens de teampresentatie was de overdracht van de Nederlandse vlag. André Cats, directeur topsport van NOC*NSF, overhandigde de vlag aan chef de mission Nils Pennekamp, die TeamNL tijdens de Jeugd Olympische Spelen in Dakar begeleidt. De vlaggendragers van TeamNL worden op een later moment bekendgemaakt.

Nederland wordt in Dakar vertegenwoordigd door zes sporters in vijf sporten. TeamNL bestaat uit Liz Thijssen (boksen tot 60 kg), b-boy David Kitoyan (breaking), Frederique Meijerse (handboogschieten), skateboarder Tijmen Overbeek (street) en het beachvolleybalduo Jara Both en Matilda de Groot.

Belangrijke stap op weg naar de wereldtop
De Jeugd Olympische Spelen (YOG) werden in 2010 voor het eerst georganiseerd in Singapore. Sindsdien vinden de zomer- en wintereditie iedere vier jaar plaats voor talentvolle sporters van 14 tot en met 18 jaar. De Spelen zijn bedoeld als belangrijke stap in de ontwikkeling van jonge sporters: zij leren er niet alleen presteren op een groot internationaal evenement, maar maken ook kennis met de olympische waarden en met talenten uit de hele wereld.

Dat de Jeugd Olympische Spelen een belangrijke tussenstap richting de absolute top kunnen zijn, blijkt ook uit de Nederlandse deelnemers aan eerdere edities. Zo kwamen Niek Kimmann, inmiddels olympisch kampioen BMX, Odile van Aanholt, olympisch kampioen zeilen, en Kimberley Bos, olympisch medaillewinnaar in het skeleton, eerder in actie op de YOG. Kimmann won in 2014 in Nanjing brons in de wielerteamwedstrijd, Van Aanholt won daar zilver in de zeildiscipline en Bos behaalde in 2012 in Innsbruck brons in de tweemansbob. 

Eerste olympische sportevenement in Afrika
Dakar 2026 brengt naar verwachting ongeveer 2.700 sporters samen uit alle 206 landen met een Nationaal Olympisch Comité, aangevuld met het Olympisch Vluchtelingenteam. De wedstrijden worden gehouden in Dakar, Diamniadio en Saly. Het Olympisch Dorp bevindt zich in Diamniadio.

De editie van Dakar stond oorspronkelijk gepland voor 2022, maar werd vanwege de coronapandemie uitgesteld. Het Internationaal Olympisch Comité en de Senegalese autoriteiten besloten de Spelen te verplaatsen naar 2026.


Dit bericht delen:

Advertenties