Als je op 19 augustus de hymne van de Champions League in de Goffert hoort, dan denk je: het zal toch niet?! Maar vergeet niet dat die gasten van Bodø/Glimt geen koekebakkers zijn, want vorig jaar versloegen ze Inter en Manchester City nog. Wij puzzelen weer aanvallend verder en deze wedstrijd kiest trainer Schreuder voor: achterin Crettaz, Fonville, Storm en Pereira. Op het middenveld spele Mor, Nejasmic, Lebreton en Bischoff. En voorin Chery, Linssen en Tadic. Om 21.00u fluit de Fransman Letexier voor de aanvang van de wedstrijd.

Minuut 3. Een voorzet van Linssen maar Emre kan er niet bij. 6. Linssen schiet over van 16 meter. 10. Bodø/Glimt schiet naast. 11. Dat is toch geen penalty? Hij gaat checken. Vrije trap voor ons want die Bodø-speler raakte de bal ook met de hand. 14. Een Chery-corner is zonder gevaar. 17. Wat een save van Crettaz op een kopbal van de Noren. Geweldig en nodig ook! 20. Goede actie van Tadic op de achterlijn, maar Linssen kan er net niet bij. Jammer! We doen prima mee met Bodø en dat is knap hoor. 22. Een schot van Chery kan maar net tot corner getikt worden! 25. Bodø/Glimt scoort via Fet uit een snelle uitbraak door balverlies van Lebreton. Het is 0-1 en dat is een domper. 29. Een Chery-corner en daaruit kopt Lebreton uiteindelijk over. 31. Chery schiet met rechts maar de keeper pakt de bal met moeite! 33. Uit een Chery-corner kopt Nejasmic tegen Tadic en over! We hebben ons prima hersteld van de tegengoal hoor. 38. Lebreton mist de strakke voorzet van Linssen compleet. Poh wat jammer! 42. Storm houdt zijn tegenstander in de 16 vast aan het shirt. Penalty en geel. Helmersen maakt 0-2 Fack. En dan is het rust en maken we op een harde manier kennis met de Champions League. Balverlies op het middenveld en kort wegdraaien wordt genadeloos afgestraft! Verder moeten we gewoon op dezelfde voet verder gaan, want we hebben 64% bezit en creëren 9 doelpogingen.

Minuut 46. Een kans van Bodø gaat maar net naast en ze schieten daarna nog naast. 50. Uit een Bodø-corner kopt Aleesami de 0-3 in. We geven ze ook wel gemakkelijk weg. 54. Bischoff schiet in de handen van de keeper. 58. Een Chery-corner leidt tot niks. 59. Bodø wisselt. 64. Geel voor Bodø. 68. Emre Mor, Linssen en Pereira gaan eruit voor Monteiro, Sierhuis en Tahaui. We hebben nog zo’n 25 minuten om iets aan de achterstand te doen. 73. De Bodø-keeper redt op een hard en geplaatst Chery-schot. Jammer. 76. Bodø wisselt 2x 77. Sierhuis schiet recht op de keeper. 78. Uit een corner van ons komt niks. De voorzetten van Tahaui komen helaas niet aan. 82. Kabar en Kers komen voor Fonville en Chery. 85. Bischoff scoort na een prima voorzet van Tahaui die nu wel aankomt! Het is 1-3! 87. Kers kopt tegen de paal!! Wat jammer zeg! 88. We krijgen een corner na een schot van Bischoff. 90. Monteiro schiet hoog over. 91. Geel voor Monteiro. 92. Bodø wisselt nog 2x 93. Lebreton schiet nog een keer hoog over, maar dan is het voorbij en dat lijkt onze Champions League-droom ook. Alhoewel , we spelen daar in Noorwegen hetzelfde spel. En als we dan weer 69% balbezit hebben en 22 doelpogingen creëren, dan hebben we zeker een kans. Als we daar met 0-1 voorkomen dan is alles nog mogelijk! Hoe dan ook: het was een fantastische ervaring vanavond in Nijmegen. We mogen best trots zijn!

Foto onder door Broer van den Boom.
