Tijdens de Nijmeegse 4Daagse kwamen 224 sponsorlopers in actie voor het Radboud Fonds, het Amalia Kinderfonds en het Radboud Oncologie Fonds. Een recordaantal, met een recordopbrengst! Samen haalden zij ruim 275.000 euro op voor zorg en onderzoek in het Radboudumc. Enkele lopers overhandigden de waardecheque onlangs aan Bertine Lahuis, voorzitter van de raad van bestuur van het Radboudumc.

Achter iedere stap zit een verhaal
Veel deelnemers liepen voor iemand die ziek is, iemand die zij missen of uit dankbaarheid voor ontvangen zorg. Ook zorgprofessionals van het Radboudumc kwamen in actie. Zij liepen voor hun patiënten, wilden belangrijk onderzoek ondersteunen of zetten stappen om hun eigen onderzoek verder te helpen. Die persoonlijke verhalen waren tijdens de Vierdaagse duidelijk voelbaar. Veel lopers kwamen op de Via Gladiola met een lach én een traan over de rode loper.
Donaties geven onderzoek een eerste zet
Onderzoek begint vaak met een vraag of vernieuwend idee. Donaties bieden onderzoekers ruimte om ideeën te testen, een pilotonderzoek te starten of de basis te leggen voor groter vervolgonderzoek. Daarmee dragen de sponsorlopers bij aan nieuwe kennis, betere behandelingen en goede zorg voor patiënten.
Dagelijks ontvangst en blauwe erehaag op de Via Gladiola
Tijdens de Nijmeegse 4Daagse stonden vrijwilligers van de drie fondsen dagelijks klaar op de Wedren. Zij ontvingen de lopers, luisterden naar hun verhalen en moedigden hen aan. Op de laatste wandeldag wachtte een feestelijk onthaal op de Via Gladiola. Blauwe pijlen wezen de deelnemers naar het ontvangstpunt van het Radboudumc. Daar liepen zij over de rode loper, ontvingen ze een speciale medaille en gingen ze op de foto met een cheque waarop hun eigen opbrengst stond.

Met de overhandiging van de gezamenlijke waardecheque kregen alle inspanningen een zichtbaar resultaat. De gladiolen verwelken uiteindelijk, maar de betekenis van deze stappen blijft.
De lopers zamelden geld in via de Vierdaagse Sponsorloop en de actieplatforms van de drie fondsen. Familieleden, vrienden, collega’s, patiënten en andere betrokkenen steunden hun sponsoracties.
Over de goede doelen van het Radboudumc
Het Radboud Fonds, het Amalia Kinderfonds en het Radboud Oncologie Fonds ondersteunen onderzoek, zorg en projecten binnen het Radboudumc. Met bijdragen van donateurs en actievoerders helpen zij vernieuwende ideeën en initiatieven mogelijk te maken.
Meer informatie over de desbetreffende fondsen is te vinden op de volgende websites:
www.radboudfonds.nl
www.amaliakinderfonds.nl
www.radboudoncologiefonds.nl
Foto’s Niek de Greef / Radboud Fonds
