NEC-trainer Dick Schreuder wint Rinus Michels Award
Tekst en foto via NEC Media
8 juli 2026
Zojuist is onze NEC-trainer Dick Schreuder op het Nationaal Voetbalcoach Congres verkozen tot trainer van het seizoen 2025-2026. Het is de eerste keer dat een NEC-trainer deze prijs wint.
Trainer Dick Schreuder ontving de prijs voor beste voetbaltrainer/coach woensdagavond uit handen van Guus Hiddink op het National Voetbalcoach Congres op Papendal.
Naast Schreuder waren Anthony Correia (Telstar) en Peter Bosz (PSV) genomineerd. Alle trainers uit het betaald voetbal brachten de afgelopen periode hun stem uit, waarbij de meerderheid koos voor de 54-jarige Barnevelder.
Schreuder leidde NEC afgelopen seizoen naar een historisch jaar. Met een puntenrecord (59), doelpuntenrecord (77) en recordaantal overwinningen (16) eindigde de ploeg als derde in de VriendenLoterij Eredivisie, de hoogste klassering in de clubgeschiedenis. Als beloning stroomt NEC komend seizoen in de derde voorronde van de UEFA Champions League in. Daarnaast bereikte de ploeg de finale van de Eurojackpot KNVB Beker.
NEC is pas de zevende club waarvan een trainer de Rinus Michels Award wint. Bovendien ging de prijs de afgelopen tien jaar telkens naar een trainer van een club uit de traditionele top drie. Eerder werden namens NEC alleen Mario Been (2008-2009) en Rogier Meijer (2023-2024) genomineerd, maar zij grepen destijds naast de onderscheiding.
Dit bericht delen: