Circus: spectaculaire 'high-line-show' tussen de flats aan Zwanenveld 6115 en 2119

Van onze redactie
29 mei 2026

Datum: Zondag 31 mei
Locatie: Zwanenveld 6115 Nijmegen, op het grasveld voor de flat
Toegang tot het evenement is gratis

Programma: Zondag 31 mei
12:00 – Start Evenement, Workshops
12:00 – 13:00 – Highline demonstraties
13:30 – 14:30 – Circusshow op hoogte (Mis het niet!)
12:00 – 17:00 – Workshops en competitie (doorlopend)
15:00 – 17:00 – Highline demonstraties

Op het grasveld zijn er doorlopend diverse-workshops, een kleine competitie en ruimte om samen te komen voor jong en oud. Neem gerust een kleedje en iets te eten mee voor een eigen Picknick geniet van de gratis Pannenkoeken en een kopje Koffie of Thee.

Woon je in een van de flats? Dan heb je een unieke plek om dit spektakel vanaf je eigen balkon te beleven. Nodig vooral je vrienden en familie uit.

Het Zwanenveld-project van Lowlines is kleinschalig, laagdrempelig en toegankelijk voor jong en oud. Kom je naar het event? Pak dan vooral de fiets. Kom je toch met de auto, parkeer dan in de wijk – bijvoorbeeld bij winkelcentrum Dukenburg en loop een stukje.

Inleiding LowLines en highlining
LowLines combineert highlining (slap hoog koord) met shows en sociaal circus om buurten in beweging te brengen. Met highlines boven pleinen of tussen gebouwen maken we van de openbare ruimte een podium waar mensen samenkomen, verhalen delen en in beweging komen. Onze projecten zijn altijd lokaal ingebed en sluiten aan bij de wijk: we werken samen met bewoners en partners om niet alleen een spectaculaire show te brengen, maar ook blijvende verbindingen te creëren.

De flats bij de ingang van de wijk Zwanenveld vormen het decor voor het evenement. Tussen deze flats wordt een highline gespannen van 220 meter lang, waar indrukwekkende demonstraties en een show worden gegeven. Op het veld tussen de flats zijn er slackline-workshops, en nodigt men andere sporten of verenigingen uit om workshops te geven die toegankelijk zijn voor alle leeftijden.

"Na succesvolle wijkgerichte evenementen in Zaanstad (Een Luchtbrug in Poelenburg, Hoogtepunten in Kogerveld) willen wij een vergelijkbaar evenement in Arnhem realiseren. Ons doel is het verzorgen/faciliteren/organiseren van een spectaculaire en verbindende ervaring die bewoners samenbrengt en de buurt een nieuw perspectief biedt."

Doel van het evenement: samen organiseren en beleven
"De highline vormt een nieuwe, opvallende plek in de bestaande omgeving. Dit decor prikkelt nieuwsgierigheid, biedt een aanknopingspunt voor gesprekken tussen buurtbewoners en nodigt uit tot interactie. Ons doel is om tijdens het gehele evenement, inclusief de voorbereiding, opbouw, afbouw en nazorg, zoveel mogelijk ontmoetingen en verbindingen te stimuleren."

Foto: Jeroen Zaandam


Dit bericht delen:

Advertenties