.jpg)
OBW 1 - Quick 1888 Zo 1 1 - 4
Hoofdtrainer Bram Remkes had een paar weken geleden gezegd, als we de komende vier wedstrijden winnen maken we kans op een prijs. We zijn wel afhankelijk van andere uitslagen, maar we moeten zelf wel winnen. De groep heeft daar fantastisch op gereageerd en de eerste drie overwinningen zijn binnen. De laatste competitiewedstrijd is thuis tegen het reeds gedegradeerde RKZVC. Mede door puntenverlies van andere kanshebbers staat Quick nu tweede op de ranglijst en bij winst in de laatste thuiswedstrijd is Quick verzekerd van de 3e periodetitel.
Op zondag 17 mei dus de uitwedstrijd tegen OBW. Tegen OBW verloren we thuis zeer schlemielig en onterecht met 0 - 1. In het kader van de afspraken en revanche gedachten moest er nu worden gewonnen. Daar zag het in de eerste helft niet naar uit, want dat was dramatisch en de rust brak dan ook aan met een 1 - 0 achterstand. Maar de kop van dit verslag verraadt het al. Een herboren Quick maakte in de tweede helft korte metten met OBW en puntenverlies van de andere kanshebbers, zorgde ervoor dat de Quick nu tweede staat op de ranglijst. Scheidsrechter M. Kok uit Nijmegen was erg gevoelig voor appelleren en die vielen nogal eens in het nadeel van Quick uit. Maar Quick stoorde zich vooral in de tweede helft daar niet aan en was geconcentreerd bezig om de doelstelling te halen. Twee doelpunten van Nick Dekker en twee doelpunten van Ivar Temmink bepaalden de uitslag. Quick miste vandaag vier selectiespelers. Joran Boldewijn was ziek, Marco Kooijmans en Cas van der Wal geblesseerd en Germain Trim was geschorst.
Quick begon sterk en al in de 4e minuut brak Ajay Tahalele van Quick op links door en kon pas op het allerlaatste moment worden afgestopt. Maar OBW liet zich niet overlopen en trok ten aanval. Met een zeer goed lopende aanval in de 8e minuut werd de defensie van Quick volledig uit elkaar gereten. Een mooie schietkans was echter niet aan de spits van OBW besteed want hij schoot hoog over. In de 15e minuut zag alleen scheidsrechter M. Kok een hele lichte overtreding van Quick net buiten het strafschopgebied. Tot ontzetting van heel Quick wees de Nijmeegse scheidsrechter naar de penaltystip. Dat betekende een voorsprong van 1 - 0 voor OBW. Quick liet het er niet bij zitten, maar het was erg slordig wat Quick liet zien. Passes die niet aankwamen en veel te veel lange ballen die heel vaak de juiste richting misten. Een volgende vrije trap in de 19e minuut was voor Quick. De door Stan de Kleijn genomen vrije trap draaide zeer gevaarlijk in. De opkomende Lewis Menga pakte de rebound na een redding van de doelman en het werd een corner die niets opleverde. Een harde van overtreding van een OBW speler die met gestrekt been inging op aanvoerder Danny Vos werd bestraft met geel. Een volgende vrije trap voor Quick werd maar net naast gekopt door Nick Dekker. Max Buesink van Quick kreeg een goede kans, maar de doelman van OBW redde fraai. In de volgende minuut kwam de doelman van OBW ver uit zijn doel, maar verwerkte de bal niet goed. Spits Floyd Mulder van Quick trachtte met een lob de doelman te verschalken, maar de lob was niet hoog genoeg. Quick had meestal het overwicht en er kwamen kansen, maar het was allemaal te onsamenhangend en te slordig om tot scoren te komen. OBW was niet ongevaarlijk in de counters en het was mede te danken aan uitstekend keeperswerk van David Vasquez dat OBW niet tot scoren kwam. Max werd volledig vrijgespeeld door Nick, maar voor het doel struikelde Max over de bal. Vlak voor de rust brak Quinten Tassenaar van Quick op rechts door, maar zijn schot was te zacht en ging naast. Quick kreeg voor de rust nog een geweldige kans. Nick legde goed af op Floyd die Max in stelling bracht. Met een mooie redding zorgde de doelman van OBW ervoor dat de rust aanbrak met 1 - 0.
Tijdens de rust greep de trainer van Quick in. Stan de Kleijn, Floyd Mulder en Max Buesink werden gewisseld voor Ivar Temmink, Mahdi Montazer en Awad Rabsha. Aanvallend was Quick nu veel gevaarlijker en OBW kwam er niet meer aan te pas. Aanval op aanval rolde nu op het doel van OBW af. Twee prachtige schietkansen voor Quick waren te zacht, maar de scherpte zat er nu wel in. In de 52e minuut werd Ivar weggestuurd en zijn schot werd door de doelman gekeerd. De rebound was voor de attente Nick die beheerst scoorde 1 - 1. Quick bleef maar komen en de ongrijpbare Awad werd door Emanuel Johnson gelanceerd. Awad kapte zijn verdediger uit en plaatste zijn voorzet op de inkomende Ivar. De uithaal van Ivar werd knap gekeerd door de doelman van OBW. Veel aanvallen van Quick liepen nu over links, waar Emanuel en Awad elkaar uitstekend wisten te vinden. In de 64e minuut kreeg Awad balbezit en met een schitterende crosspass stuurde hij Ivar weg. Heerlijk naar binnendraaiend en geweldig uithalend scoorde Ivar de 1 - 2. Evenals vorige week ging Quick voor meer en met het ongevaarlijke OBW kon dat ook. Wederom na een geplaatste voorzet dook Lars Janssen in de spits op en zijn kopbal had meer verdiend. Maar het was ook een goede redding van de doelman van OBW. In de 74e minuut kreeg OBW toch nog een goede kans door onachtzaamheid bij Quick. Gelukkig kon doelman David zeer attent redding brengen. De tegenstoot van Quick was zeer gevaarlijk. Na een doorbraak met Awad kreeg Mahdi een goede kans en weer redde de doelman fraai. De volgende kans was voor Ivar die een uitstekend schot los liet, maar weer redde de doelman. In de 80e minuut was het dan eindelijk raak. De opkomende Lewis drong diep door in het strafschopgebied en legde zuiver af op de inkomende Nick. Beheerst en onhoudbaar kogelde Nick raak 1 - 3. De moe gestreden Nick en Emanuel werden vervangen door Bas Brouwer en Abel Blijleven. Ivar bleef gevaarlijk en in de 88e minuut werd zijn schot geblokt. Maar in de 90e minuut was Ivar wederom succesvol. Op een geplaatste voorzet van Awad kopte Ivar fraai raak 1 - 4. Dat was tevens het einde van een verdiende en sportieve wedstrijd. Zoals in de inleiding vermeld staat Quick nu op een uitstekende plaats om de nacompetitie te halen. Op 2e Pinksterdag moet thuis wel gewonnen worden van RKZVC tijdens de laatste competitiewedstrijd. RKZVC staat onderaan en is reeds gedegradeerd. Onnodig om te zeggen dat van onderschatting geen sprake mag zijn!
Succes mannen en op naar de nacompetitie.
