Nationaal Fietsmuseum Velorama in Nijmegen sluit tijdelijk haar deuren

Van onze redactie
8 mei 2026

Tekort aan vrijwilligers maakt deze maatregel noodzakelijk.

In het Nationaal Fietsmuseum Velorama een permanente presentatie van de grootste en belangrijkste fietscollectie ter wereld. De collectie is vooral gericht op de periode van vóór 1900. Uit de periode na 1900 worden uitsluitend speciale rijwielen en rijwielen van bekende mensen tentoongesteld. Het museum bestaat inmiddels al 45 jaar en heeft een Michelin-ster voor de Groene Reisgids.

Het museum draait volledig op vrijwilligers en is gedurende het gehele jaar 7 dagen per week open. Het aantal bezoekers stijgt en dat vraagt om meer vrijwilligers. Helaas zijn die er op dit moment niet. Met het huidige team is het onmogelijk om de gaten die vallen in de roosters te vullen. "We hebben dat een aantal maanden geprobeerd maar dat legt helaas te veel druk op de bestaande vrijwilligers. Daarom heb ik als voorzitter van de Stichting het pijnlijke besluit moeten nemen om het museum met ingang van zaterdag 9 mei a.s. tijdelijk te sluiten", aldus dhr. Moed.

"De komende dagen/weken gaan we in overleg met de bestaande vrijwilligers over de mogelijkheden voor heropening in de nabije toekomst. Aanpassing van de openingstijden behoort tot de mogelijkheden. We hopen snel met een passende oplossing te komen."

Actuele informatie komt op de website van Velorama
Aanvulling van het team dat zorgt voor een gastvrije ontvangst zou enorm helpen. Zij die Velorama willen helpen kunnen contact opnemen met Velorama voor het maken van een afspraak.

Velorama, Waalkade 107 te Nijmegen.
Voor actuele informatie www.velorama.nl
Voor contact: info@velorama.nl.


Dit bericht delen:

Advertenties