ROC Nijmegen schittert opnieuw op Skills Heroes met 11 medailles

Van onze redactie
21 maart 2026

Het kon eigenlijk al niet mooier: maar liefst 30 studenten van ROC Nijmegen  hadden zich geplaatst voor de finalewedstrijden van Skills Heroes, dé vakwedstrijden van het mbo. Een prachtig recordaantal. Maar als kers op de taart gingen gisteravond ook nog eens elf studenten met een medaille naar huis én won Luuk Kersten de Docentenpluim!

Sterke prestaties tijdens de landelijke finales 
Wat begon met voorrondes op school en een kwalificatiewedstrijd tegen medestudenten van andere roc’s, groeide voor veel studenten uit tot een spannende reis richting de landelijke eindstrijd. De afgelopen twee dagen gaven de studenten, te midden van duizenden bezoekers, het beste van zichzelf tijdens die nationale finale. 

Daarbij werd bijzonder sterk gepresteerd door de deelnemers: 

  • Vier keer goud: Joep Hubers (Elektrotechnicus gebouwen), Linn Kappen (Schoonheidsspecialist), Nick Joosten (Autotechnicus), Guus Kramer (CAD-tekenaar) 
  • Vier keer zilver: Nienke Arts (Facilitair dienstverlener), Bo van der Heijden (Onderwijsassistent), Angelina Knoop (Mediavormgever), Rosa Los (Kok) 
  • Drie keer brons: Darrick Sillé (Lasser TIG), Max Lentjes (Lasser MAG/BMBE), Koen Zelvoort (Sanitair- en verwarmingstechnicus) 

Daarnaast behoren alle finalisten automatisch tot de beste acht van Nederland binnen hun vakgebied. Een prestatie om sowieso al trots op te zijn. 

Een leerervaring die verder gaat dan een wedstrijd 
Deelnemen aan Skills Heroes draait om veel meer dan winnen. Studenten werken maandenlang aan hun techniek, vakmanschap en zelfvertrouwen. Ze leren presteren onder druk, samenwerken en grenzen verleggen. Het zijn de talenten van de toekomst. 

Lotte Scheerder, schilder: “Ik deed dit jaar zelfs voor de tweede keer mee. Je leert veel mensen kennen en je krijgt ook echt een band met je tegenstanders. Het is zó leuk om mee te doen!” 

Internationaal vervolg in Shanghai 
Voor sommige studenten houdt het avontuur hier niet op. Goudemedaillewinnaars Joep, Linn, Nick en Guus mogen in september ook nog naar het vervolg op wereldniveau in Shanghai, China. Daar strijden ze om de hoogste eer: wereldkampioen in hun eigen vakgebied. 

Docentenpluim voor Luuk Kersten 
En om de cirkel helemaal rond te maken, won Luuk Kersten (docent Facilitair dienstverlener bij ROC Nijmegen) ook nog de Docentenpluim. Met deze pluim zet Worldskills Netherlands docenten die vaktalenten begeleiden in de spotlight. Luuk is hét bewijs dat een docent het verschil kan maken voor studenten. Hij geeft studenten eigenaarschap en vertrouwen en bouwt aan een warme en veilige band die beweging creëert. Extra bijzonder was dat Luuk deze prijs uitgereikt kreeg door Gert-Jan van den Berg, de vorige winnaar en ook docent van ROC Nijmegen. 


Dit bericht delen:

Advertenties