Nijmeegse ultraloper Geert van Nispen start recordpoging op 800 kilometer lange Camino Francés

Van onze redactie
8 maart 2026

Van Nispen vertrekt 4 april naar Zuid-Frankrijk en start op 7 april met zijn poging om de pelgrimsroute hardlopend en zonder ondersteuning af te leggen.

Ultraloper Geert van Nispen uit Nijmegen start binnenkort een recordpoging op de beroemde pelgrimsroute Camino Francés. Hij wil de bijna 800 kilometer lange route van Saint-Jean-Pied-de-Port naar Santiago de Compostella hardlopend afleggen, met gemiddeld zo’n 100 kilometer per dag.
De route van ongeveer 800 kilometer loopt van Saint-Jean-Pied-de-Port in de Franse Pyreneeën naar Santiago de Compostella in Spanje, een bestemming waar al eeuwenlang pelgrims naartoe trekken.

Van Nispen reist op 4 april af naar Zuid-Frankrijk en start zijn poging op dinsdag 7 april. Zijn doel is om de volledige route hardlopend, solo en self-supported af te leggen. Dat betekent dat hij zonder begeleiding of ondersteuning onderweg loopt en zijn eigen uitrusting draagt. Dagelijks zal hij ongeveer 100 kilometer afleggen, ruim twee marathons per dag.
“De Camino gaat voor veel mensen over vertragen en bezinning,” zegt Van Nispen. “Voor mij zit diezelfde bezinning juist in het bewegen. Kilometer na kilometer kom ik dichter bij mezelf.”

Van burn-out naar extreme avonturen
De uitdaging past in het levensverhaal van Van Nispen. Na een tweede burn-out besloot hij zijn leven radicaal te veranderen. Hij verruilde een stressvol bestaan voor een leven met meer ruimte, beweging en natuur.
Hardlopen werd daarin een belangrijk kompas. Wat begon als een manier om zijn hoofd leeg te maken, groeide uit tot een passie voor lange afstanden en avonturen in de natuur.
“Ik ontdekte dat beweging voor mij vrijheid betekent,” aldus Van Nispen. “Hardlopen werd mijn manier om het leven weer te voelen.”

FKT-poging op historische route
De Camino Francés is de bekendste route binnen het pelgrimsnetwerk Camino de Santiago en trekt jaarlijks honderdduizenden wandelaars uit de hele wereld.
Een FKT-poging betekent dat een atleet probeert de route sneller af te leggen dan iedereen eerder heeft gedaan.
Van Nispen loopt de route in één doorlopende poging en draagt zijn uitrusting zelf. Zijn voortgang is live te volgen via GPS-tracking en dagelijkse updates via zijn website en sociale media.
“Dit gaat niet alleen over snelheid,” zegt hij. “Het gaat over vertrouwen, doorzetten, dansen met de tijd en blijven bewegen als het zwaar wordt.”

Live te volgen
De recordpoging is gedurende de hele tocht te volgen via GPS-tracking en dagelijkse updates via de kanalen van Van Nispen.

Naast de sportieve uitdaging wil hij met deze tocht ook anderen inspireren om hun eigen dromen na te jagen.
“Je hoeft niet per se 800 kilometer te rennen,” zegt hij. “Maar iedereen heeft een eigen Camino. Het begint met die ene stap.”

Over Geert van Nispen
Geert van Nispen is ultraloper, avonturier, wakkermaker, auteur en blogger. Hij staat bekend om zijn avontuurlijke projecten waarin natuur, persoonlijke ontwikkeling en fysieke uitdagingen samenkomen.

Vanuit zijn levensmotto “Gewoon doen” inspireert hij anderen om bewuster te leven, te durven doen en hun eigen pad te volgen.

Website: www.geertvannispen.nl
Project pagina: https://geertvannispen.nl/camino-frances-ultra/
Live-tracking: https://live.trail-tracking.com/GeertvanNispen26/
Fastest Known Time: https://fastestknowntime.com/route/camino-de-santiago-camino-frances-spain


Dit bericht delen:

Advertenties