Kunstschilder Paul van Ernich toont op 21-22 februari zijn allernieuwste schilderijen in het Kerkje van Persingen

Van onze redactie
8 februari 2026

Al bijna 25 jaar lang exposeert kunstschilder Paul van Ernich in het Kerkje van Persingen. Daarin is een evolutie van zijn stijl te herkennen: In eerste instantie schilderijen met een uitgesproken (17e-eeuwse) klassieke thematiek en stijl. In onderwerpen als stilleven, portret en landschap. Langzamerhand heeft Paul die klassieke thematiek losgelaten en je zou zijn schilderwerken nu als moderne kunst kunnen omschrijven. Wat echter blijft zijn olieverf, realisme en vakmanschap, Paul voert dat nu verder door in zijn nieuwste  bloemstukken. 

Uitvergrote bloemen van soms bijna anderhalve meter in doorsnee. Meestal geplaatst tegen donkere achtergronden waardoor het licht er van af spat. Stukken die een prominente positie innemen. Maar naast dat spectaculaire werk is er ook plaats voor kleinere stillevens met fruit en gebak als onderwerp. Een hyperrealistisch geschilderde Tompouce of Chocoladebol bijvoorbeeld. Op de tentoonstelling zijn verder kleinere studies, een luxe uitgave van het boek “Flower Power” en inschrijflijst voor de volgende schildercursus in Nijmegen te vinden. 

Binnen de wereld van figuratieve schilders in Nederland is Paul geen onbekende. In de transitie van dominant abstract naar figuratieve kunst heeft hij een belangrijke positie ingenomen door al vroeg te kiezen voor het klassiek-academische model. Daarin staat kennisoverdracht, traditie en vakmanschap centraal.

Voor het televisieprogramma “Sterren op het Doek” schilderde hij het winnende portret van Ilse de Lange. Paul exposeerde in China, Frankrijk en de USA.

Wat: Expositie van schilderijen van Paul van Ernich
Waar: Het Kerkje van Persingen  Persingsestraat 7 in Persingen
Wanneer: 21 en 22 februari 2026
Tijden: van 11.00 - 17.00 u.
Toegang en parkeren: gratis
Meer info: www.paulvanernich.nl  
+ Facebook, instagram en linkedin


Dit bericht delen:

Advertenties