De Ahmadiyya Moslim Gemeenschap Nijmegen heeft op nieuwjaarsdag een vuurwerk-opruimactie georganiseerd in het dorp Beuningen, nabij Nijmegen. Met deze jaarlijkse actie willen zij een positieve bijdrage leveren aan de samenleving en het nieuwe jaar schoon en verantwoord beginnen.
De dag startte in de vroege ochtend met gebed, gevolgd door een korte Koranlezing. Daarna gingen de vrijwilligers de wijk in om vuurwerkresten op te ruimen die na oud en nieuw op straat waren achtergebleven. Ondanks het slechte weer verliep de actie volgens planning.
In totaal namen 22 vrijwilligers deel aan de opruimactie, waaronder leden van de Ansar en Atfal. Samen verzamelden zij ongeveer 35 zakken vuurwerkafval. De actie werd opgemerkt en gewaardeerd door buurtbewoners en voorbijgangers.
De opruimactie is volledig vrijwillig en maakt deel uit van een traditie die de gemeenschap al meer dan 25 jaar voortzet. De Ahmadiyya Moslim Gemeenschap benadrukt dat geloof niet alleen gaat over gebed, maar ook over verantwoordelijkheid nemen voor de samenleving en zorg dragen voor de leefomgeving.
Door juist op 1 januari de straten schoon te maken, wil de gemeenschap laten zien dat kleine daden een groot verschil kunnen maken en dat samenleven betekent dat iedereen zijn steentje bijdraagt.
Voor meer informatie over de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap kunt u de website bezoeken: www.islamnu.nl
De Ahmadiyya Moslim Gemeenschap staat voor dienstbaarheid, vrede, verantwoordelijkheid en liefde voor de samenleving.
![]()