Wil jij net als Leonie Muis en Ben van Beuningen ook je 4daagse van Nijmegen wandelen voor het belang van stamceldonoren? Stichting Matchis zoekt Vierdaagsewandelaars die hun vierdaagsekilometers willen lopen om aandacht te vragen voor het belang van stamceldonatie en geld in te zamelen voor de strijd tegen bloedkanker.
Leonie (frontfoto) loopt de Vierdaagse voor stamceldonatie! "In de voetsporen van Frank".
Jaren terug, in 2004 en 2005, liep Leonie ook mee met de Nijmeegse Vierdaagse. Toen samen met haar man Frank. In 2012 overleed Frank aan leukemie. “Een stamceltransplantatie bood helaas geen genezing, maar gaf wel een periode van hoop. Hoop op een toekomst.” Dat zal Leonie nooit vergeten.
Daarom loopt ze nu 20 jaar later opnieuw de Nijmeegse Vierdaagse. Voor Frank, maar ook voor Matchis, met het doel om het belang van stamceldonoren onder de aandacht te brengen en levens te redden.
Ben van Beuningen (foto hierboven) uit Beuningen wandelt al voor de 18e keer voor Matchis. Dit jaar is ook een belangrijke mijlpaal want dan heeft hij in al die jaren bij elkaar namelijk ruim €100.000,- opgehaald. “Door sponsorgeld op te halen, ontmoet je mensen waar je anders niet mee in contact komt. Dit zijn voor mij leuke ervaringen, mooie ontmoetingen met bijzondere mensen. Ook de steun van Matchis tijdens de 4Daagse ben ik altijd heel blij mee.
Wandelen helpt
De Vierdaagse wandelen tegen bloedkanker helpt op twee manieren. Natuurlijk door het ophalen van geld, maar ook doordat de wandelaars met hun inzet aandacht vragen voor het tekort aan stamceldonoren. Hierdoor worden mensen op het idee gebracht om zich op te geven als stamceldonor. Wandelen voor Matchis is heel makkelijk want via de Matchis website maak je zelf een persoonlijke sponsorpagina en verder krijg je hulp vanuit Matchis om van jouw Vierdaagse tot een succes te maken.
Stichting Matchis is de wandelaars erg dankbaar. Op Sterk voor Matchis kun je lezen wat wij als tegenprestatie voor de inspanningen bieden.
Geef je op!
Dus, heb jij een startbewijs voor de Nijmeegse 4Daagse en wil je met een extra goed gevoel de finish behalen? Loop dan mee voor Matchis en geef patiënten die afhankelijk zijn van een match een nieuwe kans op een toekomst.
Wil jij meedoen, meld je dan aan via Sterk voor Matchis (www.sterkvoormatchis.nl) of neem contact op met Janine van Iterson, janine.vaniterson@matchis.nl.
Over Matchis
Ieder jaar krijgen 9000 mensen in Nederland de diagnose bloedkanker zoals bijvoorbeeld leukemie. Voor deze patiënten is een stamceltransplantatie vaak een laatste kans om te genezen. Zo’n stamceldonatie vraagt een perfect passende donor. De stamcellen bestaan namelijk uit ontelbare kleine unieke puzzelstukjes en die moeten tussen donor en patiënt zo nauwkeurig mogelijk passen. Voor die perfecte match zijn er veel donoren nodig. Stichting Matchis zoekt daarom zo veel mogelijk mensen die stamceldonor willen worden.