De politie is met het Mobiel Media Lab aanwezig op Plein 1944. Agenten geven daar een workshop en informatie over discriminatie en racisme.
Het Mobiel Media Lab, in het kort MML, is een vrachtwagen waarin u welkom bent om mee te denken met de politie. De komst van het MML is onderdeel van de Nijmeegse week tegen discriminatie. Vandaag, op 21 maart, is het de internationale dag tegen discriminatie en racisme. Deze dag is uitgeroepen in 1960 door de Verenigde Naties, en is een jaarlijks moment waarop aandacht wordt gevraagd voor de strijd tegen discriminatie en racisme.
Bezoekers van het MML kunnen vandaag aan de hand van een korte quiz, VR brillen en een filmpje hun kennis testen over discriminatie en racisme. Medewerkers van de politie en Vizier | Discriminatie.nl zijn aanwezig om in gesprek te gaan, vragen te beantwoorden en te luisteren naar ervaringen.
Naast het Mobiel Media Lab zal Judith Holzmann van Catcalls of Nimma live een krijtactie uitvoeren. Catcalls of Nimma is een Instagram-account dat Judith in 2020 oprichtte. Zij krijt ingestuurde ervaringen met straatintimidatie neer op straat, precies op de plek waar iets is gebeurd. Zo laat zij mensen (letterlijk en figuurlijk) stilstaan bij de impact van dit soort opmerkingen. Ook helpt ze zo de inzender met het verwerken van de ervaring. Op 21 maart van 13.00 tot 14.30 uur kunnen voorbijgangers met Judith in gesprek gaan over discriminerende uitspraken en meekrijten. Ze kunnen bijvoorbeeld eigen ervaringen neerkrijten, of juist opschrijven wat ze graag veranderd willen zien in de wereld.