Bezoekers van de Waalkade en de uiterwaarden bij de Ooij keken vanmiddag raar op. Plots kwamen een brandweerboot, politieboot, meerdere snelle Frisc's (fast raiding interception and special forces craft) en een laagvliegende politiehelikopter over. De anti-terreureenheid Dienst Speciale Interventies, kortweg DSI, hield een oefening op de Waal.
De Dienst Speciale Interventies bestaat uit arrestatieteams van de politie en interventie-eenheden van Defensie. Zij worden ingezet bij levensbedreigende situaties of situaties die levensbedreigend kunnen worden. Bijvoorbeeld bij een gijzeling, een arrestatie van een vuurwapengevaarlijke verdachte of iemand die zichzelf of anderen ernstig geweld wil aandoen. Ook kunnen zij gebarricadeerde woningen betreden en zijn zij gespecialiseerd in werken op hoogte. De DSI-leden van het Korps Mariniers zijn gespecialiseert in het optreden op en rondom water.
Eerder vandaag werden al enkele scenario's op een binnenlocatie in de buurt geoefend. Later werd op de Waal het scenario van een gijzeling van de bemanning van een schip geoefend. Een grote blauwe politiehelikopter landde nabij Weurt en vloog vervolgens op lage hoogte richting het oefenschip, nabij de Waalbrug. Onder de helikopter op de Waal snelden meerdere Frisc's, de brandweerboot en de politieboot richting het schip. Nadat de zwaargewapende DSI-leden het scenario voltooid hadden, voeren alle schepen weer weg. De helikopter is weggevlogen.
Vorige week oefende de DSI ook al op de Waal. Toen werden twee helikopters gebruikt.